Dün güne, Assos Pırlanta’nın Special Koleksiyonu’nun tanıtımı için Galata’nın o huzurlu sokaklarından birinde başladık. Nikol Galata’yı daha önce duydunuzmu bilmiyorum ancak bu yeni açılan mekan oldukça keyifli. Güzel bir kahvaltıyla başladığımız etkinlikte mekanı oldukça inceleme fırsatı buldum :) Burası bir yandan kahvenizi yudumlayıp, tatlınızı yerken, bir yandan da hediyelik eşyalara göz atabileceğiniz bir yer. Bir ara muhakkak yeniden uğrayacağım bu sıcak mekana.

Assos

Assos Pırlanta, Altınbaş ailesinin fertlerinden biri olan Nusret Altınbaş’ın bir başarısı. Kısa zamanda oldukça iyi bir yere gelen Assos, şimdilerde Special Koleksiyonu ile göz dolduruyor. Bizler de dün bu yeni koleksiyonu tanımak ve yer yer iç geçirmek için Nikol Galata’ya davetliydik :) Etkinlikte koleksiyon dışında oldukça ilgi çekici bilgiler de edindim. Örneğin safir, kalp ve böbrekleri güçlendiriyormuş. Ametist taşı ise kalp hastalıklarına ve nazara iyi geliyormuş. Bu bilgilerden sonra koleksiyona bakışım daha da bir farklı oldu.

Zümrüt, safir, yakut, tanzanit, flet gibi has taşların kullanıldığı koleksiyondaki tüm kesimler dünyada tek ve yalnızca birer adet bulunuyor. Yani sizde bulunan takının bir eşini başka kimsede görebilmeniz mümkün değil. Farklı ve eşsiz olmak isteyen kadınlar için bulunmaz bir fırsat :)