1895 yılından bu yana bilinen uzmanlığıyla Swarovski, 2013/14 Sonbahar/Kış sezonu için Nathalie Colin’in tasarladığı “Secret Treasures” koleksiyonu çok iddialı, çok şık ve çok asil! Her parça ayrı bir büyülüyor insanı… Bu harika koleksiyonu gelin yakından inceleyelim :)

Swarovski Saat

İpek Yolu’ndan ilham alan bu koleksiyon her biri geleneğin ve güzelliğin hazinelerini saklayan dört efsanevi yer çerçevesinde yapılandırıldı. Çin’den Himalayalar’a, Hindistan’dan Venedik’e uzanan “Secret Treasures” koleksiyonu modernliği ve seçkinliği hünerli bir şekilde birbirine katarak simgesel öğeleri yeniden yorumlayan parçalardan oluşuyor.  Kreatif Direktör Nathalie Colin, koleksiyonu “Asya Kıtası’nda Çin, Hindistan, ve Himalayalar’a yağtığım yolculuklardan fazlasıyla etkilendiğim için bu koleksiyonun esin kaynağı ile aramda özel bir bağ var. Oryantalist, yazar ve maceraperest bir yolculuk hayal ettim.” diyerek tanımlıyor.

Çin’in Yin ve Yang sembolizmini uyarlayarak Stone temasını yaratan Swarovski, Çin kostümlerinin süslemelerinden ilham alan Velour serisi ile de büyülüyor! Minik bir ipucu vereyim; kolye ile uyumlu iri küpeler takıda bu sezonun en önemli trendlerinden biri.

Koleksiyonun bir başka serisi ise Himalaya doğasının tüm ihtişamını hissedebileceğiniz Vita serisi. Dağların ormanların ve buzulların, tasarımların organik hatları üzerinde mineral izler bıraktığı Vita serisi, hem sıra dışı hem klasik kıyafetleri mükemmel bir şekilde tamamlıyor.

Hindistan etkisi ise tasarımlara coşku dolu renkleri ve muhteşem süslemeleri ile yansımış. Bir kordon üzerine yerleştirilmiş, kristallerle bezeli gösterişli ama esnek Vanity kolye hem gündüz hem gece kıyafetlerine çok farklı bir hava katacak.

Sisler ardına saklanmış renklerden ve sarayların görkemini hatırlatan seçkin parçalardan oluşan koleksiyonu Venedik esintisi ise barok bir gizemle örtüyor. Bileği güçlü ve grafik çizgilere sahip modern bir dantel gibi süsleyen, iç içe geçmiş siyahın PVD kaplama zincirlerden oluşan Vermeil kelepçe bileklik Venedik’in görkemli yüzünü simgeliyor.

En sade tasarımların coşku dolu, capcanlı parçalara “Secret Treasures” koleksiyonu ister gündüz, ister gece kıyafetlerimizi tamamlamak için birbiriyle uyumlu, rahatlıkla yan yana kullanabileceğimiz aksesuarlardan oluşan zengin bir çeşitlilik sunuyor.

Albüm de gördüğünüz bu elbiseler de ne alaka diyorsunuz değil mi?:) Arzu Kaprol Swarovski’ye özel bir koleksiyon hazırlamış. İçerisinde Swarovski kristaller bulunan özel kumaşlarla tasarladığı elbiseler muhteşem görünüyor. Defilede yeni koleksiyon Arzu Kaprol tasarımları ile tanıtılacakmış diye duydum:)