Henüz tatile çıkmadıysanız ve güneş kremleri konusunda hassassanız, plajda tüm gün şemsiyenin altında oturmanıza gerek bırakmayacak güneş kremlerini bu yazımızda sizler için bir araya getirdik.

Bronz tenden vazgeçemeyenler ancak bronzlaşırken de güneşin olası etkilerinden korunmak isteyenler için yüksek faktörlü güneş kremlerinden oluşan bu rehber, tatil öncesi bir türlü karar veremediğiniz güneş kremi seçiminde en büyük yardımcınız olacak.

1- Shiseido Ultimate Sun Protection Lotion SPF 50+:Shiseido-Ultimate-Sun-Protection-Lotion-SPF-50

Shiseido Ultimate Sun Protection Lotion SPF 50+ güneş yanığı, hücre hasarı ve yaşlanma belirtilerine yol açan güçlü ışınlara karşı yüksek koruma sağlayan bir krem. Cildinizi korurken aynı zamanda nemlendirme özelliği de taşıyor. Hem yüz hem de vücutta kullanılabiliyorsunuz. Yapışkan his uyandıran kremlerin aksine Shiseido Ultimate Sun Protection Lotion SPF 50+ , cilt tarafından son derece kolay emiliyor. 80 dakikaya kadar suya dayanıklı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

2- Biotherm Sun Vivo SPF 15:

biotherm-sun-vivo-spf-15-sonnenfluid-50ml_2

DNA-Genler ile güneş koruması gelişmiş yaşlanma karşıtı bu güneş bakımı üçlü etki sağlıyor. Kırışıklık karşıtı, kahverengi leke karşıtı, sarkma karşıtı… Mexoryl SX+XL filtreleri bir örtü gibi hareket ediyor ve cildi UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyor. Biotherm’den yaşlanma karşıtı ilk güneş bakımı olan Sun Vivo SPF 15, güneşin DNA ve genlerimize verdiği hasarları onarırken, içerdiği SPF 15 güneş koruması ile güvenli bir güneşlenme sağlıyor. Tüm cilt tiplerine uygundur.

3- Lancome Genifique Soleil SPF 30:

lancome-lancome-genifique-soleil-skin-youth-uv-protector-y_z-kremi-spf-30-50-ml

 

Cilt kalitesini ve güzelliğini koruyan krem antioksidan içeriyor. Hafif formülü sayesinde kolayca emilip, beyaz bir tabaka bırakmayan krem aynı zamanda genlerin aktivitelerini de koruma altına alıyor.

4- La Roche Posay Anthelios Dry Touch Gel-Cream SPF 50+:

laroche_dreaydcre_l

Yoğun güneş ışığına maruz kalan, alerjiye eğilimli, hassas veya güneşe karşı toleranssız ciltler için birebir. Ürün sayesinde cilt, UV ışınlarının zararlı etkilerinden ve güneş yanıklarından korunur. Ultra mat sonuç sağlar. Beyaz leke bırakmaz. Parlamayı ve güneş alerjileri olarak bilinen güneşe karşı toleranssızlıkları önler. Aynı zamanda, ilaçların neden olduğu ışığa karşı duyarlılığı, hamilelik maskelerini veya pigment beneklerini de engeller. Prematür cilt yaşlanmasından ve uzun vadede hücre hasarından korur.

5- Bioderma Photoderm Max Fluid SPF 50+ :

2013178539_biodermaphotodermmaxultrafluide

Güneşe karşı toleransın azlığı sonucu oluşan reaksiyonların ve güneş kaynaklı erken yaşlanma etkilerinin önlenmesine yardımcıdır. Ultra hafif ve renksiz dokusu geride yağlı bir tabaka ve beyaz izler bırakmaz.

6- Avéne Reflexe Solaire SPF 50+:

Avene

UVA ve UVB ışınlarına karşı oldukça etkili olan Avéne Reflexe Solaire, hassas ciltler için çok yüksek koruma sunuyor. İçeriğindeki Avene termal suyunun yatıştırıcı ve rahatlatıcı özellikleri sayesinde en hassas ciltlerin bile bakımına yardım ediyor.Ayrıca yapısında bulunan Pre-tokoferil, E vitaminin ışıkta istikrarlı öncüsü olup, tamamlayıcı bir hücresel koruma sağlıyor.

7- Erbabiva Organik Koruyucu Krem:

erbaviva koruyucu gunes kremi spf 30 75 ml

Yapay içeriklerden tamamen arınmış olabilecek en yüksek koruma (SPF30) sağlayan, tamamen doğal güneş kremidir. UVA ve UVB ışınlarından tam spektrum koruma sağlayacağını bilerek, zararlı kimyasallardan endişelenmeden kendinizin ve çocuğunuzun cildine güvenle uygulayabilirsiniz. Yüzde kullanılabilecek kadar hafiftir. İçinde hiçbir kimyasal olmadığından tamamen doğal kokusuyla ne kadar temiz ve saf olduğunu algılayacaksınız. Çok güzel mat bir görünümü vardır. Ciltte kötü görüntülü beyaz bir tabaka bırakmaz.

8- Vichy Capital Soleil SPF 50:

Vichy

Yüz ve dekolte bölgesi için yüksek korumalı güneş kremi olan Vichy Capital Soleil, cildin genetik yapısını korur. Hassas ciltler için uygun olan krem, yağışkan olmayan bir dokuya sahip. UV kaynaklı cilt hastalıklarına karşı koruma sağlar. Güneşin zararlı etkinlerinden kaynaklanan renk farklılıklarından korur. Cildi nemlendirir ve parlamaya karşı savaşır.