Şekerin masumu mu olurmuş hiç? demeyin. Bu sabah Algen Biotechnology tarafından üretilen Stevia G7 ile tanışana kadar ben de bilmiyordum, oluyormuş :) Swissotel The Bosphorus Chalet Restoran’da Tülin Şahin’in katılımıyla gerçekleşen etkinlikten sizler için çok yararlı bilgiler topladık, hadi gelin birlikte bakalım!

STEVIA G7 BASIN LANSMANI GORSEL 1

 

Sağlıklı yaşamın önemini sık sık vurgulayan Tülin Şahin’in hepimize bir müjdesi var: Artık şeker tadından vazgeçmek zorunda değiliz! Algen Biotechnologhy’nin “Simbiyoyaşam” felsefesiyle Türkiye’de ilk kez ürettiği “masum şeker” Stevia G7, şeker hastaları, obeziteyle mücadele edenler, şekerden vazgeçmeyenler ve sağlıklı yaşamak isteyen herkesin hayatını tatlandıracak.

steviag7

Etkinliğin gerçekleştiği Chalet Restoran’da bir çok konuya değinen Tülin Şahin, diyet yapmak yerine sağlıklı beslenip, pozitif düşünerek de kilo verilebileceğini düşünüyor. 30 kilo verdiği dönemlerde bile şekerden vazgeçmediğini anlatan güzel manken, Stevia G7’nin hem kendisi hem de kilo vermek isteyenler için gerçek bir mucize olduğunu söyledi. İnsan bu kadar olumlu şey duyunca merak etmeden duramıyor tabii :) Üstelik duyduğuma göre tatlı krizlerinde ne yapacağını bilemeyenler için de ilaç gibi bir şeymiş bu masum şeker.

Peki Stevia G7 nasıl tüketilir?

Yapraklarını koparıp, gölgede kurttuktan sonra, üç farklı şekilde kullanabilirsiniz Kuruttuğunuz Stevia G7 yapraklarını bardağın içinde demleyip, özünü ortaya çıkarttıktan sonra süzerek tüketebilirsiniz. Kurttuğunuz yaprakları toz haline getirip, yemeklerde ya da içeceklerde her şekilde kullanbilirsiniz. Ayrıca taze olarak tüketilen Stevia yaprakları da çok tatlı. Bitki ile ilgili ilk tanımlarda çiğnenen yaprakların tatlılığının bir saat boyunca algılandığı belirtilmiş.

Bu arada kuru yaprakların taze yapraklardan çok daha taze olduğunu belirtmem gerek. Yeşil renkte olan yaprakları sebze yemekleri, kahve, çay ve limonata gibi içecek ve yemeklerde tatlandırıcı ve lezzet verici olarak, sıcak iekilde kullanılabilir. Genel olarak 2 veya 4 adet kurutulmuş yaprak, bir fincan çay veya kahvenin tatlandırılması için yeterli.