24 Mayıs’ta Oriflame Global Güzellik Artistik Direktörü Jonas Wramell ile Karaköy Zelda Zonk’ta buluştuk. Bu harika mekanı daha önce nasıl keşfetmediğime hayıflansam da bundan sonra çok sık gideceğim kesin. Gradiva Otel’in 8. katında bulunan Zelda Zonk Lounge’da şampanyalarımızı yudumlarken haftanın stresinden zerre kalmadı, üstüne bir de Jonas Wramell ile birebir röportaj yapma fırsatı bulduk.

OriflameLansman

Jonas Wramell yılın yaklaşık 140 gününü farklı ülkelerde geçiriyormuş. Oriflame ürünlerinin ambalajından ürün seçimine kadar birçok alanında çalışan Jonas’ın 4.5 yaşında sarışın, tatlı mı tatlı bir erkek çocuğu var. Seyahatlarinin çoğunu onunla birlikte gerçekleştiren Jonas Kokosh Girl takipçileri için en özel makyaj sırlarını açıkladı.

Jonas Wramell

Türk kadınlarının göz rengini çok beğeniyor. Koyu kahve değil daha çok bal rengine kaçan açık kahve gözleri olan Türk kadınları için kahve, mor ve gri karışımı far sürmelerini öneriyor. Catherine Zeta Jones’un çok  beğendiğimiz göz makyajının sırrı kahve tonlarına morun karışmasıymış. Bu renk karışımına mauve deniyormuş.

2013 yaz makyajı için anlattığı 3 trend ise şöyle:

-Plaja giderken sadece yoğun bir maskara ile neon rujları kullanın. Mercan rengi, fuşya ve turuncu… Renkleri giysilerinizle kombin etmekte zorlanırsanız mutlaka tercihiniz mercan renginden yana olsun! Mercan rengini kıyafetlerinize uydurmak çok daha kolay.

-Marc Jacobs’ın defilelerinden yola çıkarak 60’lı yılları anımsatan makyajlar çok moda! Kalın kaş, siyah ağırlıklı yoğun göz makyajı, maskara ile hafif belirginleştirilmiş kirpikler ve nude lipstick.

3. ise metalik göz makyajı! Benim gibi metalik gri rengini göz makyajında sevmeyenler için ise vintage gold farları öneriyor. Gece çıkarken metalik göz makyajı ile nude lipstick kullanabilirsiniz.

Oriflame kataloğunda en çok tavsiye ettiği ürünlerden biri de “eyebrow kit”! Kaş kalemi ile şekillendirilen kaşlardan hiç hoşlanmıyor. Doğal bir görünüm sağlamak için mutlaka kaş farlarını kullanmamızı söylüyor. Ben uzun zamandır Ardell brow defining powder’ı kullanıyorum. 3 farklı tonu olan Oriflame Eyebrow kit’i ise mutlaka deneyeceğim.

Jones Wramell banyo ışığı altında makyaj yapmanın çok yanlış olduğu konusunu ise üstüne basa basa söylüyor. Banyo ışığı altında sürdüğümüz bol allığın gün ışığında çok farklı ve abartılı duruyor. Mutlaka odamızın perdesini açıp gün ışığında makyaj yapmamızı öneriyor.