Çarşamba günü Türkiye’nin en güzel 20 kızını görmek için Çırağan Sarayı’ndaki lansmandaydık. İlk kez kameralar karşısına çıkan, Elidor Miss Turkey 2013 ‘te yarışacak birbirinden güzel kızların heyecanı görülmeye değerdi :)

Finalistler

Genç kızların büyük ilgi gösterdiği, Türkiye’nin en prestijli organizasyonlarından biri olan Miss Turkey, bu yıl Elidor’un sponsorluğunda gerçekleşiyor. 31 Mayıs gecesi Türkiye’nin ve jürinin karşısına çıkacak 20 finalistten kraliçelik tacını takacak güzel ülkemizi Miss World (Dünya Güzellik), ikinci güzel Miss Universe (Kainat Güzellik Yarışması), üçüncü güzel ise Miss Earth’de temsil edecek. Yarışmada dördüncü seçilen güzel Miss International ilan edilecek. Büyük gecede ise güzellerin saçları Elidor Saç Bakım Uzmanı Thomas Taw’a emanet olacak.

Kraliçelik tacı demişken, buraya kadar gelip bu ihtişamlı tacın fotoğrafını çekmemek olmazdı. Yanındayken bile insan kendini kraliçe gibi hissediyor doğrusu :)

Miss Turkey Tac

20 finalisti yarışma öncesi ilk kez Çırağan Sarayı’nda basınla bir araya getiren buluşmaya damgasını vuran isim ise tüm güzelliği ve zerafeti ile 2012 Türkiye Güzeli Açelya Samyeli Danoğlu oldu.

2012 Miss Turkey