Son zamanlarda parabensiz ürünlere ve doğal yağlara karşı merakı ve ilgisi artmış biri olarak Kiehls’in ürünleriyle tanıştığımda yeni ürünler denemeye hiç gerek duymadım. Gündüz kreminin cildimi pamuk gibi yaptığını görünce, Midnight Recovery Concentrate’i denemek isterken kendimi bu harika projenin içinde buldum:) OjemRujumRimelimMavi Ojeli KızNimo StyloMakyaj Günlüğü ve Hersheyler ile dün gece hep beraber 28 günlük bir küre başladık. Bundan böyle her hafta yorumlarımızı ve  etkilerini sizlerle bloglarımızda paylaşacağız. Twitter ve Instagram’dan ise #gecebakimiksiri hasthtagi ile bizlere ulaşabileceksiniz.

Kiehl's

Bu tamamen bitkisel konsantre ürün adeta bir şişeye koyulmuş gerçek bir iksir! Midnight Recovery Concentrate, cildin sabahları daha genç görünmesini sağlamak için tüm gece boyunca cilt bariyerini yenilemek, onarmak ve tazelemek için çalışıyor. Yenileyici botanik yağların, dengeleyici ve antioksidan etkileri ile bilinen esansiyal yağların bir karışımı olan bu ürün, cildin doğal gece etkinliği ile birlikte çalışarak cildin sabaha kadar önemli oranda yenilenmesine yardımcı oluyor. Cilde etkin bir şekilde geri kazandırdığı sağlıklı görünüm, sabahları daha pürüzsüz ve genç bir cilt iksirimizin etkilerinden yalnızca bir kaçı. Ve tüm bu değişim için sadece 28 güne ihtiyaç var. 28 gün… Daha önce denediğim ürünlere ve yaşadığım hayal kırıklıkları ile karşılaştırdığımda çok kısa bir süre :) Bunun dışında dikkat etmeniz bazı kurallar var:

– En az 7 saat uyku,

– Uyku saatine yakın yeşil çay, su ya da süt gibi cilde iyi gelen içecekler tüketilmesi,

– Uyku saatine çok yakın spor egzersizi yapılmaması,

– Aşırı kafein tüketiminden kaçınılması,

– Uyumadan önce kitap okuma, müzik dinleme ya da ılık bir duş gibi rahatlatıcı aktiviteler yapılması,

– Aşırı alkol tüketiminden kaçınılması ve kaliteli bir uyku için uyuduğunuz odada televizyonun kapalı olması.

Her şey gayet açık ve basit.

Gelelim ilk günün yorumlarına:

Kiehl’s’in Gece Bakım İksiri Günlüğü  – 1. Gün:

Kiehl's Midnight Recovery Concentrate

İçeriğinde bulunan lavanta yağı sayesinde ürün inanılmaz bir kokuya sahip! Midnight Recovery Concentrate’i sevmek için bu bile başlı başına bir sebep benim için. Kokusu kötü olan bakım kremi ne kadar muhteşem olursa olsun ben tahammül edemiyorum. Bir diğer etkisi, kesinlikle cildimde en ufak bir kızarıklık ya da kaşınma hissi yaratmamış olması. Ayrıca cilt tarafından emilimi çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşiyor. Yani iksirimiz, “yağ bazlı bir ürün muhakkak yağlı olur” diye bir kuralın olmadığını bu özelliği ile de kanıtlamış oluyor. Çünkü en az sizin kadar benim de, gece yatmadan önce sürdüğüm yağ bazlı ürünlerin sabah kalktığımda yüzümde bıraktığı o rahatsız edici etkiyle uyanmışlığım var. Sonuç olarak bu özelliği ile de benden geçer not aldı. Uyandığımda ise cildim ipek gibi yumuşacıktı. Daha ilk günüm olduğu için pek bir beklentim yoktu. Ama sabah pırıl pırıl bir ciltle uyandım. Sanki bu iksir cildimi dinlendirmiş gibiydi. Hatta cildimin tazeliği o kadar hoşuma gitti ki az bir pudra ve rimel sürüp toplantıya gittim.

İlerleyen günlerde değişimi hep birlikte gözlemlemek için Kokosh Girl’ü takipte kalın! :)