Topağacı’ndan yukarı arabayla çıkarken, o vitrinlere göz atmaya bayılırım. Hele bir de trafik varsa biraz değmeyin keyfime… Bugün sizi hem kelebekli bahar vitrinine, hem de içindeki birbirinden güzel ürünlerine vurulduğum Shebo Chic butiği ve sahibi Şebnem Sözen’le tanıştıracağım :)

shebochic 4

Kapıdan içeri girer girmez Şebnem hanım ve yardımcısı Gülçin hanım’ın pozitif enerjilerini hissetmemek mümkün değil. İçeriye şöyle bir göz gezdireyim derken Türk kahvem hazırlanmış, arkadaki şirin bahçede beni bekliyordu. Bir yorgunluk kahvesi derler ya, aynen öyle oldu:) Biz Şebnem hanımla başladık koyu bir muhabbete. Mağazanın tüm dekorasyonunu kendisinin yaptığını öğrenince çok şaşırdım. İçerisi çok şık ama bir o kadar samimi görünüyor. Bir mimar eli değse ancak bu kadar olabilirdi dedirtiyor. Özel tasarım mumlar, eskitilmiş şifonyerin içinde sunulan Wolford çoraplar, bir tuvalet masasının üzerine dizilmiş kolyeler, varaklı aynalar, raflarda antika kitaplar… Bunun en şaşırtıcı yanı da bu ürünlerinde satılıyor olması. Bir butiğe gidip kıyafetle birlikte bir şifonyer satın aldığımı hiç hatırlamıyorum:) Ya da aa bu boy aynası çok güzelmiş deyip eve götürdüğümü… Öyle güzel bir konsept yapmışlarki butikte hem kendinize hem evinize birşeyler alıp çıkabiliyorsunuz.

shebochic 17

Shebo Chic’in diğer hoşuma giden yanı da orada satılan ürünlerin başka hiçbiryerde olmaması. Şebnem hanım İtalya, Fransa ve New York’taki özel butiklerden özenle seçip, müşterilerine sunuyor. Yani gittiğinizde beğendiğiniz ürünü aldınız aldınız, ikinci kere gittiğinizde aynı ürünleri bulamıyorsunuz.

İlkbahar ve Yaz için insanın içini açan rengarenk kıyafetlere bakarken hemen yanınızdaki masadan onlara uyumlu aksesuarlarınızı da seçebiliyorsunuz.

Topağacı’na yolunuz düştüğünde mutlaka Shebo Chic’e uğrayıp, bu anlattıklarımı canlı canlı görmelisiniz!

Shebo Chic- Ihlamur Yolu Cad. No:22 Teşvikiye

0212 230 35 59 

shebochic 2
Galeri