Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan danteli modern hayata taşıyan Dantell, 28 Mart Perşembe günü bloggerların katılımı ile son derece eğlenceli ve yaratıcı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Dantell

Şişli’deki Dantell atölyesinde gerçekleşen workshop’ta nefis ikramlar ve son derece sıcak bir ortam eşliğinde Dantell’in temin ettiği kumaş, süs ve dantellerle hepimiz yaratıcılığımızı konuşturduk :) İtiraf etmeliyimki baştan gayet eğlenceli ve kolay gözüken tasarım işi pek de kolay bir şey değilmiş. Onca süsün, tülün, dantelin arasından hangisini, nereye, nasıl yerleştireceğine insan bir türlü karar veremiyor.

Ben siyah ve fuşyadan oluşan bir tasarım yapmaya karar verdim. Siyah danteller, fuşya kurdeleler, fiyonklar ve boncukların arasında kendimi kaybettim :)

fusya

 

dantell2

Uzun bir düşünme aşamasının ardından havludan yapacağım plaj çantamın tasarımının ana hatları belli olmaya başladı. Kesip, biçtik, tasarladık, süsledik ve dikim için çantalarımızı ustalara emanet ettik. Ve kısa bir süre sonra da ortaya en az tasarımcısı kadar kokosh olan bu çanta çıktı:) Nasıl buldunuz?dantellcanta

 

Dantell ürünleriyle bahar tazeliğini ve doğallığını evinize taşımak ister misiniz?

Dantell, doğanın uyanışını bahar aylarına özel doğal ürünleriyle karşılıyor. Dantell’in baharlık ürünleri arasında modernliği sadelikle birleştiren banyo havluları, el havluları, nevresimler, masa örtüleri, Amerikan servisleri ve peçeteler yer alıyor. Doğal ketenin el işlemeleri ile bir araya geldiği Dantell ürünleri, kırık beyaz, bej, somon ve gri renklerin uyumuyla baharda evlerinize nostaljik, taze bir hava katacak.