İspanya’nın kuzeyinde, ayakkabı endüstrisiyle ünlü Arnedo kasabasında üretilen doğa dostu ve stil sahibi Natural World ayakkabılar artık Türkiye’de!

Natural  World imaj cekimleri (3)

Doğadan ilham alan tasarımları ve renkleriyle tamamen ekolojik olan Natural World ayakkabılar, “Made in Green” sertifikasına sahip olup, %100 koton bazlı ve doğal kauçuk tabanlıdır.  Ayrıca tamamen bitkisel boyalarla renklendirilen bu rahat ayakkabılar, ayakların nefes almasını da sağlıyor. Doğal kauçuk tabanlar, ayakkabıları daha rahat, daha esnek ve darbelere karşı daha dayanıklı kılıyor.

NWE_GRUPOS_14

Ayakkabıların üretim sürecinde doğaya zararlı herhangi bir süreçten geçmiyor. 100 yıl önce İspanya’nın kuzey bölgelerinde kullanılan ve günümüzde hemen hemen tükenmekte olan, doğal kauçuğun eritilerek işlendiği  “vulcanization”  tekniğiyle, piyasadan toplanan eski makinalarla üretim yapılıyor.

BrandWardrobe bünyesinde Türkiye’ye gelen Natural World ayakkabılar doğa dostu olmanın yanı sıra son derece şık, şehirli modasına uygun, ve stilden ödün vermeden rahatlık sağlayan modellere sahip. Fiyatları yetişkin modellerinde  79 ile 134 TL arasında, çocuk modellerinde  69 ile 86 TL arasında değişiyor. Natural World ayakkabılarını Türkiye’de Kanyon Prime Store mağazası, Bambi mağazaları, Shoes Center mağazalarında ve &Style mağazalarında bulabilirsiniz.