Başarılı bir dizi ve sinema oyuncusu olan Ayşe Tolga, bu sefer aromaterapist olarak çıkıyor karşımıza… Dün, Bebek Kitchenette’te hep birlikte yaptığımız bir kahvaltının ardından bizleri, yaratıcısı ve sahibi olarak Türkiye’nin ilk aromaterapi markası olan Aisha’yla tanıştırdı.

aisha-davet1

Keyifli kahvaltımızdan keyifli kareler :) Fotoğraflar için Ayça Oğuş‘a çok teşekkürler.

Ayşe Tolga,sinema ve dizi oyunculuğunun yanı sıra hem anne, hem aromaterapist, hem masaj terapisti, hem “Sınır Tanımayan Ebeveynler” topluluğunun başkanı, hem de “Doğal Terapiler Akademisi”nin kurucusu. Daha ne olsun dediğinizi duyar gibiyim :)

Gelelim Aisha’ya… Aromaterapiyi, bütünsel iyileşmeye giden yolda en etkili ve kapsamlı terapi metodu olarak benimseyen Aisha’da bulunan ürünler, aromaterapik etkileri düşünülerek öz yağlarla kokulandırılmış. Yatıştırıcı, uyarıcı, enerji verici ve canlandırıcı olmak üzere farklı duyuları hedefleyerek tasarlanan seri; anne, bebek, çocuk, cilt, yüz, bakım, masaj, arınma, temizlenme ve stres kontrolü için özel olarak hazırlanan aromaterapik ürünlerden oluşuyor.

hediye_banner

Genetiği değiştirilimiş ve ekolojik dengeyi bozan hammade ve özleri ürünlerine katmayan Aisha, organik üretimi ve üreticileri destekliyor. Ayrıca östrojen hormonuna benzer bir etki göstererek vücudun hormon sistemini olumsuz etkilediği kanıtlanan paraben, Aisha ürünlerinde yer almıyor. Ve en önemlilerinden birisi de Aisha, ürünlerini ve kullandığı hammadeleri kesinlikle hayvanlar üzerinde test etmiyor.

AISHA anne

Aisha’nın blogunda yer alan evde hazırlayabileceğiniz güzellik karışımlarının bazılarını sizlerle paylaşıyorum:

Saç Diplerini Kuvvetlendirici Saç Serumu:

100 ml Cam Şişeye..

25 ml Tatlı Badem Yağı

25 ml Jojoba Yağı

25 ml Ceviz Yağı

20 ml Buğdayözü Yağı

5 ml Argan yağı

20 Damla Sedir Yağı

20 Damla Ardıç Yağı

5 Damla Biberiye Yağı

Tüm malzemeleri ölçerek cam şişeye dökün ve karıştırın. Avuç içinize 1 lira büyüklüğünde dökerek özellikle gece yatmadan önce saç diplerinize iyice friksiyon yaparak yedirin. Streç filmi sıkıca başınıza sararak tercihen gece boyu uygun değilse minimum 1 saat kafanızda tutun. İki ay boyunca her gece uygulayın.

Anti Aging Yüz Serumu

Kullandığımız tüm yağlar hücre yenileyici, yara ve yanık iyileştirici özellikleri nedeniyle yaşlanma karşıtı bir serum için ideal içerikleri barındırmaktadır.

50 ML Koyu Renk Cam Şişeye

5 ml. Avokado Yağı

15 ml. Aspir Yağı

15 ml. Fındık Yağı

10 ml. Üzüm Çekirdeği Yağı

5 ml. Kuşburnu Çekirdeği Yağı

30 Damla Itır Saf yağı

Tüm malzemeleri karıştırın. Sabah – akşam temiz cildei boyun dekolte bölgesi dahil olmak üzere bir damlalıkla 10 – 20 damla kadar aldığınız serumu uygulayın.

Aisha ile ilgili daha detaylı bilgiye http://www.aisha.com.tr/ sitesinden ulaşabilirsiniz.