2013 yılının en yeni makyaj trendleri ile yeni yılda mükemmel bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Nasıl mı?

Make-up artisti Mustafa Revan yeni yılın en yeni makyaj trendlerini şöyle açıklıyor: “Canlı fakat mat bir ten makyajı ile gözlerdeki vurguyu belirgin eyeliner ile sağlamanızı ve kirpiklerinizi gecelerin vazgeçilmezi takma kirpiklerle desteklemenizi tavsiye ederim. Dudaklarda ise koyu renk tonlarında dudak kalemi kullanarak daha dolgun dudaklara sahip olmak mümkün. Yanaklara mat kahverengi veya teninizin 3 ton koyusu renklerle yüzünüze gölgelendirme yaparak elmacık kemiklerini biraz ortaya çıkartarak makyajınız tamamlayınız.”

0328039a-4ad5-4

Dudaklar:

Bu yılın kış makyajı sezonu için dudaklar çok büyük bir rol oynuyor. Hollywood yıldızları da başta olmak üzere, koyu renkli ve mat dudaklar etkisini şimdiden göstermeye başladı bile. Parlak mürdümler, kahveler, morlar bu sezona damgasını vuracaklar. Ayrıca ufak bir ipucu: Ruj sürmeden önce dudak kalemiyle dudaklarınızın her yerini doldurursanız, ruj sürdüğünüzde dudaklarınız hem dolgun gözükecek hem de rengini gün boyunca koruyacaktır.

Kaş ve kirpikler:

Bu sezon kaşlar taranmış, belirgin ve sert olacak. Aynı şekilde kirpikler de ön planda tutulacak.

Gözler:

Modern makyaj yılı olarak tanımlayabileceğimiz 2013 yılında gözlerde derinlik ve sanatsal bakışlar ön plana çıkıyor. Renkler de aynı renklerin farklı tonları tercih edilebilir. Eyeliner kullanmak isteyenler için de önemli bir nokta: Fırça ucunun kirpik diplerine temas etmesini sağlayın. Bu şekilde eyeliner sürmeniz simetriyi daha rahat sağlamanıza yardımcı olur ve eyelinerınızı sürerken lütfen kuyruk kısmına gelindiğinde, çizginizi düz bir şekilde çizmeye özen gösterin.