Koton, bu yıl Sonbahar – Kış sezonunda geçmişten izler taşıyan, aynı zamanda batının modernizmi ve doğunun mistisizminden esinlenen bir koleksiyon sunuyor. Parıltılı işlemeler, göz kamaştıran desenler ve parlak dokularla bu kış, Koton kadınları için çok daha ışıltılı geçecek.

Yeni Retro:

Koton’un yeni sezon koleksiyonu, 70’lerin retro tavrı ve renk gamını, parlak ve göz alıcı bir üslupla yeniliyor. Mor, ruj kırmızısı, yanık portakal, zümrüt yeşili, petrol ve hardal tonlarının, metalik renkle birleşimi, sonbaharın en farklı akımını yaratıyor!

Heavy – Duty:

Koleksiyon, “üniforma”yı klasik üslubundan sıyırarak; güçlü, tavır sahibi, bir o kadar da kadınsı görünüm ile sonbaharın serin günleri için yeniden tasarlıyor.  Haki, şişe yeşili, şarap ve kahvenin farklı tonları ile optik beyaz ve siyah renk blokları beraber kullanılıyor. Koleksiyon sonbaharın en eforsuz ve ‘cool’ tavrının sahibi…

Folklorik Gösteriş:

Koton Sonbahar – Kış 2012/13 Koleksiyonu Avrupa’nın zengin ve renkli folklorik mirasından esinleniyor. Krema, altın, alev kırmızısı, kömür siyahı, gece yarısı ve gökyüzü mavisi, en derin ve parıltılı tonlarıyla kullanılıyor.  Dantel yakalı zarif bluzlar, kabarık eteklerle; bilekleri detaylı bluzlar barok desenli kalem eteklerle birleşiyor. Gösterişli yelekler ve zengin dokulu ceketler ise şüphesiz kışın en göz alıcı koleksiyonunun en gösterişli parçalarını oluşturuyor.

Uzak – Dogu:

Koton bu sezon, Uzakdoğu’nun göz alıcı renk ve desenlerini,  modern ve semi-gotik bir tavır ile yorumlayarak alışılmış kalıplarının dışına çıkıyor.  Altın sırmalı ipekli bluzlar, deri detaylı ham dokulu ceketler, ejderha baskıları, Uzakdoğu’nun göz alıcı desenlerinde tunikler ve ipekli pijama pantolonlar sezonun en aranan parçaları olacak.