2000 yılında Yaz Kurhan’ın yarattığı Yazbukey  markası, en ilham verici ve en yaratıcı marka olma özelliğini hiç kaybetmedi. Her sezon farklı tasarımaları ile takipçilerini şaşırtmayı başaran Yazbukey, 2013 Kış sezonunda  eğlenceli ve birbirinden yaratıcı parçalarını bu kez sadece ve ilk kez Vakkorama için tasarlıyor.

Petit beurre :Yazbukey Petit beurre kazak ve eşarplarıyla, bisküvi gibi tatli bir ikili tasarladı .. Hem de bunlar şişmanlatmayan bisküviler!

 

Wild at Heart: Bu koleksyonda aşk her şeyden önemli, önce birisini hayal edersiniz(imagine), sevdiğiniz size ilham kaynağı (inspiration) olur, onun yanında iken adeta 1 kişi olursunuz (alone together), rüyalarınız gerçekleşir (dream catcher), işte bu kişi ortaya çıkınca: “wild at heart” olursunuz. Mine ile işlenmiş aksesuarlar, elinizdeki oklarla doğru kalbe ulaşacağınız garanti!

 

Trompe l’oeil: Yazbukey in en çok çalışmayı sevdiği alan Trompe l’oeil yani desenlerin göz yanılmasıyla farklı formlarda kullanılması. Kazaklar, trompe l’oeil kemer ve yakalarla tamamlanmış kombinlere veya önü kalp şekilli bustiyerlere dönüşüyor.

 

Çanta: Vazgeçilmez aksesuarımız bu sezon çok renkli… Rengarenk okul çantalarını andıran, deri eglenceli çantalar sayesinde etrafınıza gökkuşağını getireceksiniz.

Kışınıza renk katmak için Yazbukey for Vakkorama capsule koleksiyonunu kaçırmayın…