13- 16 Eylül 2012 tarihinde Türkiye 4. kez Bijuteri ve Tekstil aksesuarları Fuarı’nı organize edecek ve hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Dünya’nın dört bir yanından gelecek imalatçılar, distribütörler, ithalatçılar, ihracatçılar, perakendeciler, toptancılar ve zincir mağazaları bu fuarda yerlerini alacaklar. Fuarın tanıtım yüzü ise Efsane Modacı Cemil İpekçi…

18 Temmuz’da Malta Köşkü’nde katıldığım basın toplantısında, Cemil İpekçi tasarladığı kıyafetler ve bu kıyafetlerle kombinlediği takılarla gözlerimi kamaştırdı. Toplantıda fuar için tanıtım yüzü olarak seçilmesi ile ilgili ‘daha uygun kim olabilirdi’ gibi diye düşünmekten alamadım kendimi. Aynı zamanda kendisinin de takıya olan düşkünlüğünden bahseden Cemil İpekçi’nin taktığı kolye ve yüzükler de dikkatimi çekmedi değil..

Türkiye’de takı sektörünün ilerleyemeyişinin altın ve pırlanta düşkünlüğünden kaynaklandığını söyleyen ünlü modacı bu durumun değiştiğini ve takının değerindense göze güzel gözükmesinin ön plana çıktığını belirtti. Gözlerimi alamadığım apoletler ile bijuterinin sadece takmak için değil giymek içinde kullanıldığını vurguladı.

Tasarımlardaki detaylar kadar kıyafetlerdeki ayrıntıların da ön planda olduğunu söylemek mümkün! Fuar öncesinde bu kadar renkli karelere şahit olduysak, fuarda bizi nelerin beklediğini düşünmek hiçte zor değil!

Eylül ayında fuardan görüntüler ile tekrar buluşacağız:)