Karl Lagerfeld, Stella McCartney, Comme des Garçons, Jimmy Choo, Lanvin ve Versace gibi markalarla geçtiğimiz senelerde tasarımcı işbirliği gerçekleştiren H&M, bu sefer bahar ayı için İtalyan markası Marni ile tasarım işbirliği yapıyor. Orjinal desenleri ve yaratıcı ruhu ile modanın en gözde markalarından biri olan Marni’nin kurucusu ve kreatif direktörü Consuelo Castiglioni, H&M’in 2012 İlkbahar koleksiyonuna yönelik erkek, kadın ve aksesuar koleksiyonunu hazırladı.

Toplamda kadın için 40 parça kıyafet ve 30 parça aksesuar, erkek için ise 20 parça kıyafet ve 10 parça aksesuar hazırlanan, Marni’nin ruhuna sadık kalınarak tasarlanan koleksiyonda, Afrika’dan esinlenilmiş etnik ve grafik desenler,  parlak renklerle öne çıkıyor. Tamamen Marni’yi yansıtan silüetlerde pilili etekler, elbiseler, kısa pantolonlar ve jakarlı trikoların tasarımında, ipekten, bürümcük pamuklu popline kadar çok çeşitli kumaşlar kullanılıyor.

Kadınlar için, görünümü tamamlamaya yönelik takıların, ayakkabıların, çanta ve eşarpların kullanıldığı koleksiyonda erkekler için de gerçek Marni erkek giyiminin rahat görünümüne uygun yumuşak renkler ve kumaşlar yer alıyor. Erkek koleksiyonunda desenler, erkeksi klasiklerin daha modern ve rahat silüeti için, astar veya gömleklerde tezat ayrıntı olarak ustaca kullanılıyor.

Koleksiyon ile ilgili olarak Marni Kurucu ve Kreatif Direktörü Consuelo Castiglioni: ‘Her zaman olduğu gibi desenlerle renkleri yan yana getirmeyi, sportif kullanışlı parçalar ekleyerek modern kabileyi Bauhaus grafikleriyle birleştirmeyi seviyorum’ derken, H&M Kreatif Danışmanı Margareta van den Bosch ise düşüncelerini ‘Koleksiyonu çok beğendik ve müşterilerimizin de aynı şekilde beğeneceğini umuyoruz. Marni’de yaptıkları her şeye modern bir hava katıyorlar. Desenler ve aksesuarlar eğlenceli ama şık bir şekilde bir araya getiriliyor. Koleksiyon tam da mükemmel bir zamanda, baharın hoş bir ifadesi şeklinde mağazalarda yerini alacak’ şeklinde dile getirdi.

Marni at H&M koleksiyonu, 8 Mart’ta dünya çapında yaklaşık 260 H&M mağazasında satışa sunulacak. Ülkemizde ise bu özel koleksiyon yine 8 Mart Perşembe günü yalnızca seçili mağazalar olan İstinye Park, Marmara Forum ve Ankara’da Gordion H&M mağazalarında saat 10.00’dan itibaren satışa sunulacak. Fakat size bir tüyo; bu yeni koleksiyon için İstinye Park, Marmara Forum ve Gordion Alışveriş Merkezleri o güne özel belirli kapılarını sabah saat 08.00’de açacak. Böylece erken gidip mağaza önünde sıraya girebilirsiniz. Alışveriş severlere sırada verilecek olan bilekliklerle, belirlenen saat dilimleri içerisinde keyifle alışveriş yapabilirsiniz.

Koleksiyon satışı ile ilgili daha fazla bilgiye www.hm.com/tr adresinden ulaşabilirsiniz.