Profesyonel cilt bakım sektörünün öncü markalarından Dermalogica, 25. yılı kapsamında dünya çapında başlattığı ”Ekonomik Özgürlük İçin Girşimcilik” projesi FITE ile en çok beğenilen ve satan ürününden 1 $ kadın girişimcilere aktarıyor!

Ekonomik Özgürlük İçin Girişimcilik projesi FITE, Dermalogica ve Kiva ortaklığı ile dünya çapındaki kadın girişimcilerin iş kurmalarına ya da işlerini geliştirmelerine küçük kredilerle destek olmak maksadıyla hayata geçirilmiş bir proje. FITE ile önümüzdeki iki yıl içinde dünya genelinde en az 25.000 kadına ekonomik özgürlüğünü kazandırmayı amaçlanıyor.

FITE, Türkiye’de 1986 yılından bu yana, dar gelirli kadınların ekonomik durumlarını iyileştirmelerinde ve yerel kalkınmada liderliklerini güçlendirmelerinde yardım eden KEDV (Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı) ile birlikte çalışıyor.

KEDV ile işbirliği içinde olan Dermalogica’nın amacı, kadın girişimcilere toplumda hak ettikleri yeri kazandırarak, en temel sorunların giderilmesine bri nebze olsun katkı sağlayabilmek.

Peki proje nasıl işliyor?

Dermalogica’nın dünya çapında en beğenilen ve en çok satan 5 ürününden birini satın aldığınızda bu 5 ürünün her birinden 1$, FITE Projesi kapsamında kadın girişimcilere aktarılıyor. FITE’a katılmak için, bir Dermalogica ürünü alıp, joinFITE.org sitesine girerek REEDEM Code linkine tıklayın ve satın aldığınız ürünün ambalajının iç kısmındaki FITE kodunu girin. Girdiğiniz her bir kod için, Dermalogica 1 dolar değerindeki mikro-krediniz dünya genelinde seçtiğiniz bölge  ve iş sahasındaki kadın girişimciye yönlenecektir.

İşte Dermalogica’nın FITE ürünleri:

  • Precleanse
  • Daily Microfoliant
  • Skin Hydrating Booster
  • Total Eye Care
  • Intensive Eye Repair