Koton’un 2012 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu sezona cıvıl cıvıl bir giriş yapıyor!

Nihayet kış sonra eriyor. Yavaş yavaş yüzünü göstermeye hazırlanan sıcak havalarla birlikte kıyafetlerimizde renkleniyor. Birbirinden güzel koleksiyonlara sahip olan Koton tam da burada gözümüzü gönlümüzü açmaya, kışın kasvetini üzerimizden silmeye geliyor. İşte size sezonun en renkli, en enerjik, en tatlı koleksiyonlarından biri…

 

 

 

 

Dondurma:

Koton sezona tatlı dondurma renkleri ile giriyor. 1950’li yılların şekerimsi renk paletinde kayısı, toz pembe, limon sarı, çilek, lila, mint ve bebek mavisi var. İştah açıcı bu tonlar, 50’li yıllardaki Hollywood yıldızlarının ‘hanımefendi’ siluetleriyle kombinleniyor. Kalem eteklerle bomber montlar, bele oturmalı uçuşan elbiseler ile ufak hırkalar, bilek üzerinde biten cigarette pantolonlar ile minik gömlekler takımlanıyor.

Uçuşan piliseler, ipekliler, koton ve güpürler, abartılı çiçek desenleri, tekrarlayan meyve motifleri ve simetrik baskılar, baharın en ‘tatlı’ gardırobunu oluşturacağa benziyor.

Modern – Couture :

Koton, yazın ilk sıcak günleri için krema, beyaz, pudra, taze nane ve aquamarin tonlarında, ‘modern zamanın couture’u sayılabilecek bir gardrop hazırlamış.

1960’li yılların zarif ve yalın, bir o kadar da modern silueti, kolayca giyilebilecek kuplarla yorumlanıyor. Sade ve modern ‘shift’ elbiseler, peplum detaylı etekler, saten pantolonlar, beli drapeli gömlekler ve kontrast yakalı bluzlar ile kombinleniyor.

Grafik Topik:
Sıcak yaz günleri için portakal rengi, barbie – pembe, mimoza sarı, elektrik mavi, nar çiçeği ve koyu çimen yeşili tonlarında çılgın bir renk paletiyle tanışmaya hazır olun! Bu enerjik renkler hem bir arada hem de tropik desen ve grafik baskılarla kombinlenmiş.
Manzara, kuş, palmiye ve çiçek desenleri, renk blokları ve soyut baskılar; ipekli bluzlar, şortlar, akışkan pantolonlar ve uçuşan elbiselere uygulanıyor.  Bu göz alıcı baskılar, parlak renkli basic’lerle, jean tonları ise siyah ve beyazla takımlanabiliyor. Grafik Tropik, Koton Kadını’nın en unutulmaz yaz gardırobu olmaya aday.